Negovanje kože lica: Kućna nega vs. poseta kozmetičaru
Sve što treba da znate o negovanju kože lica kod kuće i poseti kozmetičaru. Saveti za piling, maske i kako izbeći probleme sa cedjenjem mitesera.
Uvod
Mnoge žene i devojke, uključujući i mene, imaju iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i cedjenja kod kozmetičara. Nažalost, neka od tih iskustava su bila loša, a neke žene danas imaju ožiljke i rupe na licu zbog čestih poseta nestručnim kozmetičarima. U ovom članku ćemo razmotriti da li je bolje negovati kožu kući ili ipak posećivati kozmetičara, kao i koje su najbolje prakse za održavanje zdrave i lepe kože.
Kućna nega vs. poseta kozmetičaru
Mnoge žene smatraju da je mnogo bolje negovati kožu kući, ali uz korišćenje visokokvalitetne kozmetike. Ipak, lepše je kada tretman izvede pravi stručni kozmetičar sa najboljom kozmetikom. Na primer, neke žene imaju sreću da imaju prijateljice koje su stručnjaci u ovoj oblasti i koje im pružaju savršene tretmane.
Ipak, neke žene imaju takvu kožu da im nije potrebno često cedjenje mitesera. Povremeno odlaze na polutretmane, kao što su blagi piling, masaža lica i maske, što im pruža osećaj svežine i opuštenosti. Kod kuće, neke žene retko koriste tretmane, ali ponekad koriste piling ili maske, poput onih na bazi meda ili drugih prirodnih sastojaka.
Saveti za korišćenje pilinga i maski
Piling treba koristiti jednom u 15 dana, dok se maske mogu koristiti jednom nedeljno. Preterivanje sa korišćenjem maski može dovesti do iritacije kože. Na primer, neke žene su koristile maske čak šest puta nedeljno, što je previše. Umesto toga, preporučuje se korišćenje pilinga i maske za dubinsko čišćenje dva puta nedeljno, a zatim jednom nedeljno za održavanje.
Za masnu kožu preporučuje se maska za dubinsko čišćenje, dok je za suvu kožu bolja hidratantna maska koja vraća vlagu i hidrira kožu. Piling sa finim granulama, poput onog sa jojobom, može ostaviti kožu mekom kao svila.
Problemi sa cedjenjem mitesera
Mnoge žene imaju loša iskustva sa cedjenjem mitesera kod kozmetičara, što može dovesti do otekline i crvenila kože. Umesto toga, preporučuje se čišćenje lica pod parom, praćeno korišćenjem iseckanog peršuna za uklanjanje mitesera. Ova metoda je manje invazivna i ne ostavlja ožiljke.
Za one koji imaju probleme sa miteserima, preporučuje se korišćenje nežnih voćnih kiselina, poput onih iz pomorandže, koje uspešno uklanjaju mrtve ćelije i čiste proširene pore. Ovakvi prirodni tretmani mogu biti efikasni i bez potrebe za posetom kozmetičaru.
Zaključak
Negovanje kože lica može biti efikasno i kod kuće, ali uz korišćenje kvalitetne kozmetike i pravilnih tehnika. Ipak, povremena poseta stručnom kozmetičaru može biti korisna za dubinsko čišćenje i opuštanje. Ključ je u umerenosti i pravilnom odabiru proizvoda i tretmana koji odgovaraju vašem tipu kože. Važno je izbegavati preterivanje i koristiti prirodne sastojke kad god je to moguće.